Podpis memoranda o spolupráci s ruskou společností AKME–engineering

15.10.2012

Podpis memoranda o spolupráci s ruskou společností AKME–engineering

MODŘANY Power, a.s. se zapojí do vývoje inovativních malokapacitních reaktorů

Dne 9. října 2012 podepsala společnost MODŘANY Power, a.s. spolu s dalšími 12 českými subjekty memorandum o spolupráci s ruskou společností AKME-engineering (Atomové Komplexy Malé a střední Energetiky). Stalo se tak v rámci 2. středoevropského fóra jaderného průmyslu ATOMEX – Europe, které v uplynulých dnech hostilo naše hlavní město.

Podpisem memoranda se naše společnost zapojila do realizace projektu vývoje a výroby jaderných elektráren s reaktorovými bloky s olověno-bismutovým chlazením o elektrické kapacitě 100 MW (SVBR-100) a zároveň se zařadila mezi dlouhodobé dodavatele zařízení a poskytovatele služeb pro společnost AKME- engineering, která je součástí skupiny ROSATOM.

Slavnostního aktu se za MODŘANY Power zúčastnil nově jmenovaný generální ředitel Ing. Petr Brožek. Dle jeho slov je tento krok pro naši společnost významný nejen po stránce získání nových zkušeností, ale otevírá nám také možnosti rozšířit potenciál dodávek na projekty jaderných elektráren, které bude společnost AKME–engineering realizovat v Ruské federaci i v dalších zemích.

Malé modulární jaderné komplexy jsou považovány za jedno z velmi perspektivních, spolehlivých a cenově dostupných řešení současné rostoucí poptávky po energii. Tyto reaktory lze kromě energetiky využít i pro odsolování mořské vody a tím pomoci při řešení problémů v oblastech světa, kde je trvalý nedostatek pitné vody.

Člen skupiny

CTYGROUP

Cze | Eng | Rus


Všechna práva vyhrazena: MODŘANY Power, a.s.
Webové stránky: NETservis s.r.o.