Společnosti Westinghouse Electric Company a MODŘANY Power, a.s. podepsaly memorandum o spolupráci

30.1.2013

Společnosti Westinghouse Electric Company a MODŘANY Power, a.s. podepsaly memorandum o spolupráciSpolečnosti Westinghouse Electric Company a MODŘANY Power, a.s. podepsaly memorandum o spolupráci

Dne 28. ledna 2013 podepsaly společnosti Westinghouse Electric Company a MODŘANY Power, a.s. memorandum o spolupráci při dodávkách pro nové bloky jaderné elektrárny Temelín. Dalšími signatáři memoranda jsou společnosti Westinghouse Electric Czech Republic a Toshiba Corporation. Stejné memorandum o spolupráci podepsal Westinghouse i se společností Excon Steel. Záměrem spolupracujících stran je rozvíjení příležitostí nejen pokud jde o projekt Temelín, ale i v rámci regionálního dodavatelského řetězce.
Na základě memoranda hodlá Westinghouse úzce spolupracovat s českým průmyslem a lokalizovat nejen stavební dodávky, ale i dodávky ocelových komponent pro potenciální projekt AP1000 v Temelíně. Spolupráce společnosti Westinghouse s českými firmami má za cíl kvalifikaci těchto dodavatelů pro dodávky vysoce jakostních ocelových komponent podle nejpřísnějších požadavků pro jadernou energetiku podle norem ASME. Společnost MODŘANY Power je již dlouholetým držitelem certifikací podle „nejaderného“ ASME (razidla S a U) a usiluje o zisk „jaderného“ ASME (razidla N a NA). S touto kvalifikací ASME bude naše společnost konkurenceschopná i na specializovaných trzích v zahraničí.

Člen skupiny

CTYGROUP

Cze | Eng | Rus


Všechna práva vyhrazena: MODŘANY Power, a.s.
Webové stránky: NETservis s.r.o.