DCEŘINÉ SPOLEČNOSTI

BEZIMP

V rámci své obchodní strategie se MODŘANY Power, a.s. stále více zaměřuje na nové východní trhy s cílem využít možnosti, které se zde v současnosti otevírají. Jedním z těchto trhů je i Bělorusko. Úspěšnou realizací několika zakázek jak v oblasti dodávek ohybů, tak v oblasti montáží, se postupně podařilo proniknout na běloruský trh. V následujícím období hledala společnost cestu, jak naplnit jeden z dlouhodobých cílů a získat na tomto trhu dominantní postavení v oblasti dodávek potrubí pro energetický průmysl. Jako optimální vyhodnotila variantu spojení s vhodným místním energeticko-strojírenským podnikem.

Během roku 2009 proběhla řada strategických jednání s běloruskými potenciálními partnery, která skončila podpisem „Protokolu o založení společného podniku“ s podnikem BEZ (Beloozerskij energomechaničeskij závod). Následující náročný legislativní proces byl v září 2010 úspěšně završen registrací nového společného výrobního podniku pod názvem BEZIMP.

Celý projekt je rozdělen do několika fází. V rámci první fáze MODŘANY Power, a.s., vložila do společného podniku ohýbačku USFO, běloruský partner pak plynovou pec a tryskárnu.

Získání dominantního postavení není jedinou motivací vstupu MODŘANY Power na běloruský trh. Tento krok znamená také zlepšení pozice v oblasti dodávek na další dva perspektivní trhy, které jsou součástí Celní unie – Rusko a Kazachstán.

Člen skupiny

CTYGROUP

Cze | Eng | Rus


Všechna práva vyhrazena: MODŘANY Power, a.s.
Webové stránky: NETservis s.r.o.